Toruń

Co warto zobaczyć w Truniu?

Toruń jest jednym z najpiękniejszych miast nad Wisłą, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Dumą Torunia jest Średniowieczny Zespół Miejski, który został wpisany na listę UNESCO. Na jego terenie znajdują się tak ważne rejony miasta, jak Stare i Nowe Miasto, a także tereny zamku krzyżackiego. Toruń może się też pochwalić malowniczymi parkami i terenami spacerowymi nad Wisłą, przyciąga również młodszymi dzielnicami, intrygującymi m. in. secesyjną zabudową.

Wśród miłośników historii wielkim powodzeniem cieszy się też Twierdza Toruń oraz wchodzące w jej skład fortyfikacje, z kolei miłośników sztuki i kultury ludowej mogą zachwycić parki etnograficzne. W tym mieście nie brak również ciekawych wystaw, którym w trakcie wycieczki warto poświęcić swój czas. Ciekawą ekspozycją przyciąga rodzinny dom Mikołaja Kopernika, wiele interesujących eksponatów czeka też w murach zabytkowego Ratusza Staromiejskiego. Muzeum Piernika czy Kamienica pod

Gwiazdą to kolejne ciekawe miejsca, którym warto poświęcić swój czas. W Toruniu nie brak też cennych pamiątek związanych z Kopernikiem oraz atrakcji, które wiążą się z jego naukowym dorobkiem. Pomnik Kopernika i jego rodzinny dom przyciągają, wiele ciekawych ofert czeka i na tych turystów, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat Wszechświata. Ciekawą ofertą programów przyciąga toruńskie Planetarium, na brak atrakcji nie będą mogły też narzekać te osoby, które wybiorą się do Centrum Astronomii UMK.

Liczne atrakcje sprawiają, iż w Toruniu każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego. Tu nudzić się nie można, a czas spędzony na poznawaniu piękna tutejszych zabytków z pewnością nie będzie czasem straconym.