Jak spędzić weekend w Toruniu?

Kiedy nie dysponujemy już długim urlopowym czasem, często chwilą wytchnienia są krótkie weekendowe wypady. Jednym z miejsc, które trzeba odwiedzić, choćby na chwilę jest serce województwa kujawsko-pomorskiego – Toruń! Miasto Kopernika i smacznych pierników posiada ofertę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów. Spokojnie możemy tu spędzić nawet tydzień czasu, jednak warto odwiedzić to miasto, nawet jeśli mamy trochę mniej czasu.

Weekend w Toruniu to dobry czas aby odwiedzić najważniejsze punkty miasta: Żywe Muzeum Piernika czy Dom Legend Toruńskich, które łączą w sobie elementy muzeów i warsztatów (w przypadku tego pierwszego) lub teatru (Dom Legend Toruńskich). Jeżeli interesujemy się astronomią warto udać się do Planetarium, w którym obejrzymy pokaz filmów astronomicznych, a także zwiedzimy dwie wystawy poświęcone astronomii. Obiekty te warto szczególnie zwiedzić jeśli jesteśmy z dziećmi.

Jeżeli chcemy spędzić czas na świeżym powietrzu możemy zwiedzić ruiny Zamku Krzyżackiego, Fort IV, lub udać się spacerem wzdłuż bulwarów wiślanych. O wyznaczonych godzinach możemy także udać się w rejs Wisłą na drugą stronę bulwarów, na punkt widokowy z którego roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta. Na koniec pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Kopernika oraz Krzywą Wieżą i weekend pełen wrażeń wypełniony!