Toruń

Wizyta w toruńskim planetarium

Toruń to miasto pełne cennych skarbów oraz unikalnych atrakcji, dzięki czemu tak chętnie zaglądają tu turyści z odległych zakątków Polski. Wycieczki po Toruniu są świetną ofertą dla miłośników historii i pięknej architektury, z której ciekawymi przykładami można się w tym mieście spotkać niemal na każdym kroku.

Toruń może też oczarować miłośników nauki, a w szczególności tych, których zafascynowała postać związanego z Toruniem astronoma – Mikołaja Kopernika. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że w mieście tym czekają na gości takie atrakcje, jak muzeum poświęcone astronomowi oraz planetarium, dzięki któremu każdy z nas może w przyjemny i ciekawy sposób poszerzać swą wiedzę na temat Wszechświata.

Co warto wiedzieć na temat toruńskiego planetarium? Na czym polega jego wyjątkowość?

Planetarium w Toruniu to obiekt, który zasługuje na nasze zainteresowanie z kilku względów. Już samo miejsce, w którym zostało ono urządzone, może wzbudzić zainteresowanie. Planetarium mieści się w budowli pochodzącej z 1860 roku, która pierwotnie pełniła rolę…pojemnika na gaz. W 1994 roku obiekt ten został przystosowany do nowej roli i od tego czasu sprawdza się rewelacyjnie jako planetarium.

Jakie atrakcje zachęcają miłośników kosmosu i nauki do odwiedzenia tego miejsca? Dla jednych największym skarbem będzie tutejsza wystawa interaktywna, dla innych – pokazy, takie jak Makrokosmos czy Ziemia – Planeta Kopernika. Opiekunowie tego planetarium dbają też o najmłodszych gości, dzięki czemu nawet kilkuletnie dzieci będą tu mogły spędzić czas w ciekawy sposób. Jedną z atrakcji, z jakich mogą tu skorzystać maluchy, jest seans poświęcony Łajce. Cieszy się on wielkim powodzeniem wśród najmłodszych, zachęca ich też do rozpoczęcia przygody z nauką.