Toruń zamek krzyzacki

Zamek krzyżacki w Toruniu

Wycieczki śladem zamków krzyżackich cieszą się wielką popularnością wśród miłośników historii oraz amatorów średniowiecznej architektury. W Polsce takich pamiątek z czasów średniowiecza nie brakuje. Jednym z tych miast, na terenie których znajdują się ruiny krzyżackiego zamku, jest Toruń. Co warto wiedzieć na temat tutejszego obiektu?

Choć zamek krzyżacki w Toruniu nie zachował się do naszych czasów w całości, spacer po jego terenie wciąż może zrobić na nas wrażenie. Dawne bramy zamkowe oraz wieża ustępowa, mury parteru oraz piwnice – oto atrakcje, które przypominają nam o długiej i burzliwej historii tego obiektu.

Wiadomo, że ciekawych wydarzeń w dziejach toruńskiego zamku nie brakowało, a tutejsza twierdza może się pochwalić historią sięgającą XIII wieku. Warto pamiętać, iż zamek ten był pierwszym zamkiem krzyżackim na terenie ziemi chełmińskiej. W XV wieku zamek ten został poważnie zniszczony. To, co udało się zabezpieczyć, cieszy do dziś nasze oczy i sprawia, że wycieczki po Toruniu stają się jeszcze ciekawszą przygodą dla każdego miłośnika historii.